Destek Hattı - 0 (224) 441 62 06
USD: 16.6738 EUR: 17.6439
Sipariş Takibi

Garanti Koşulları

1.) Garanti süresi malın teslim tarihinden itibaren başlar ve 2 (iki) yıldır.

2.) Ürünün bütün parçaları dâhil olmak üzere tamamı firmamız ve Federal Federal Elektrik Yatırım ve Ticaret A.Ş. tarafından garanti altındadır.

3.) Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Ürünün azami tamir süresi 20 iş günüdür.
Bu süre, ürünün servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda sırasıyla; malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısından birine teslim edildiği tarihten itibaren başlar.

4.) Ürünün garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiç bir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

5.) Ürünün;
– Teslim tarihinden itibaren garanti süresi içinde kalmak kaydıyla bir yıl içerisinde, aynı arızayı tekrarlaması veya tamiri için sürenin aşılması veya tamiri mümkün olmaması durumunda satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme, satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme, aşırı masraf gerektirmediği takdirde bütün masrafları firmamıza ait olmak üzere ücretsiz onarımını isteme, imkân varsa satılanı ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme hakkına tüketici sahiptir. 

6.) Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

7.)Uyuşmazlıkların çözümü için 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Kanununda yazılı parasal sınırlar geçerlidir.

8.) Bir ürünün arızasının 10 iş gününde giderilmemesi halinde, ürün tamir edilinceye kadar muadili bir ürünün tüketiciye verilmesine yönelik süre 10 iş günüdür.

Garanti İle İlgili Dikkat Edilecek Hususlar :

Federal Elektrik Yatırım ve Ticaret A.Ş. tarafından verilen bu garanti, cihazın anormal bir şekilde veya maksat dışı kullanılmasından doğacak arızaların giderilmesini kapsamadığı gibi, aşağıdaki hususlar da garanti dışıdır.

1-) Kullanma hatalarından meydana gelen hasar ve arızalar,

2-) Nakliye, sevkiyat, yükleme ve boşaltma anında meydana gelen hasar ve arızalar,

3-) Tesisatın montaj ve işletme kılavuzuna göre yapılmamasından ve hatalı bağlantıdan kaynaklanan arızalar,

4-) Garanti etiketi yırtılmış ya da mühürleri kopartılmış ve müdahale edilmiş olan ürünler,

5-) Yangın, yıldırım, su baskını ve deprem (doğal afetler), uygunsuz ortam ve kazalardan dolayı meydana gelen hasar ve arızalar,

6-) Cihazdaki arızaya yetkisiz kişilerin müdahale etmesi durumunda, yukarıdaki arızaların giderilmesi ücrete tabidir.
Garanti, bu belgenin diğer yüzünde belirtilen süre içinde ve yalnızca üründe yukarıda belirtilen haller dışında meydana gelecek arızalara karşı geçerli olup bunun dışında herhangi bir isim altında hak veya tazminat talep edilemez. Garanti belgesi üzerinde tahribat ve tahrifat yapıldığı, cihaz üzerinde orijinal seri numarası kaldırıldığı veya tahrip edildiği takdirde garanti hükmünden düşer. Satıcı firmanın kaşe ve imzası ile satış tarihi bulunmayan garanti belgesi geçersizdir.
FEDERAL, hafif ihmali dışında, kasten ve bilerek sebebiyet verdiği zararlardan sorumludur. Ayrıca belirtilenlerle sınırlı olmamak kaydıyla, FEDERAL işletme faaliyetlerinin aksamasından ve bu sebeple işletmenin yoksun kaldığı kardan ve bir görevin yerine getirilmemesinden doğan dolaylı zararlardan kesinlikle sorumludur.
Malda herhangi bir ayıp çıkması halinde; risk ve masrafları FEDERAL’ e ait olmak üzere derhal FEDERAL’e gönderilecektir. Malda oluşacak ayıplara FEDERAL doğrudan sorumlu olup tüketicinin talepleri ile bağlıdır

E-Bülten Bültenimize Ücretsiz Üye Olun!

Güvenlik kodu
onlineelektrik.com bir Gencal Kardeşler Elektrik San.Tic.Ltd.Şti markasıdır.
  • Ssl, %100 Güvenli Alışveriş
  • Havale & Eft ile Ödeme
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.